Strona jest częścią serwisu www.szablon-blogowy.prv.pl


Jak zrobić button?

Wbrew pozorom zrobienie buttona nie jest trudne. Wystarczy trochę chęci. Napiszę jak zrobić zwykły button, a jeśli ktoś będzie chciał zrobić bardziej atrakcyjny animowany zapraszam do zapoznania się z działem *UnFREEz*

1. Otwieramy Paint. Standardowa wielkość buttona wynosi 100x35; 88x31 pikseli. Ustawiamy wedle gustu Obraz -> Atrybuty -> Szerokość: 100; Wysokość: 35.
2. Rysujemy coś, a jeśli brak Wam talentu plastycznego, wklejacie gotowy wzór buttona, które znajdziecie *tutaj*, lub wystarczy wyciąć kawałek zdjęcia, kawałek szablonu, cokolwiek.
3. Dodajemy napisy, może to być nazwa bloga, stronki, imię, cokolwiek. Jeżeli chodzi o czcionkę to bardzo dobra jest mini czcionka Redensek, ściągniecie ją *stąd*. Można też narysować literki pod lupą np. białym kolorem, a potem obrysować je czarnym. Daje to ładny efekt i jest bardzo łatwe w wykonaniu. Takiej czcionki nie ma, więc trzeba ją narysować:)
4. Reszta dodatków zależy od Waszej inwencji twórczej.
5. Zapiszcie teraz button w formacie *.bmp. Następnie przy pomocy programu GiFFy przekonwertujcie ten plik na format *.gif. Jak to zrobić oraz skąd wziąźć ten program dowiecie się *tu*.
6. Na koniec pozostaje tylko wrzucenie pliku na serwer, aby inni użytkownicy sieci widzieli ten button. Polecam bezpłatne konta na interia.pl i republika.pl choć interia jest trochę łatwiejsza w obsłudze:)


Jeżeli robicie powycinany button, trzeba pozbyć się tła pod nim. Robi się to programem GiFFy, tym samym co do konwersji plików do formatu *.gif.
Powodzenia:)

^
Do góry